Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı

nasil-saglikli-besle-088b878dd4d4ba1a7cc0

Sağlıklı Beslenme DanışmanlığıBeslenme, büyüme yaşamın sürüdülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır. Toplumda genellikle beslenme bir hastalık oluşması durumunda dikkat edilecek bir kavram olarak görülmektedir. Fkat yapılan araştırmalrada bireysel diyet ve sağlık uygulamalarının düzeltilmesi, önlenebilir hastalıkları, sakatlıkları ve erken ölümleri azaltmaktadır. Beslenme yetersizliği ve dengesizliği bazı hastalıkların oluşmasında doğrudan, bazılarında ise dolaylı nedendir.

Günümüzde birçok hastalığın önlenmesinde, tedavisi sırasında ve hsatalık sonrasında hastanın beslenme durumunun saptanarak, kişiye özgü, yeterli ve dengeli beslenme programları ile takip edilmesi gerekmektedir.

Koruyucu beslenme

Çocukluk çağı beslenmesi

Yetişkinlerde karşılaştığımız birçok hastalığın toruhmlarının çocukluk çağında atıldığını biliyor muydunuz? Çocuğunuza ne kadar doğru bir beslenme eğtimi veriyorsunuz, onlara nasıl örnek oluyorsunuz? Okulda beslenmesi doğru yölendiriliyor mu? Eğer kafanızda soru işaretleri varsa, beslenme ve diyet departmanımızdan çocuğunuza hayatın erken dönemlerinden itibaren nasıl bir beslenme eğtimi verebileceğinizle ilgili danışmanlık alabilirsiniz.

Ergenlik çağı beslenmesi

Ergenlik dönemi, çocukların fiziksel özelliklerini en çok önemsedikleri dönemlerden biridir. Bu yaşlarda eğer doğru yönlendirilmezlerse, kulaktan dolma yanlış bilgileri güzellik uğruna uygulayabilirler. Oysa hala büyüme ve gelişme çağındadırlar ve yanlış beslenme sistemleri ileride dönüşü olmayan, kalıcı hasarlara neden olabilir. Ergenlik çağındaki çocuğunuzda bu tarz eğilimler görüyorsanız, yaşam merkezimizden destek alabilirsiniz.

Gebelik dönemi beslenmesi

Gebe kalmayı mı planlılyıorsunuz? Ya da gebe olduğunuzu yeni mi öğrendiniz? Gebeliğiniz süresince hem bebeğin sğlıklı gelişimini sağlamak, hem gereğinden fazla kilo almamak ve hem de emziklilik döneminizde yapmanız gereken beslenme değişiklikleri ile ilgili departmanımızdan danışmanlık alabilirsiniz.

Terapi Uygulayıcı Beslenme

Kalp rahatsızlıkları

Kolesterol ya da kan yağları yükseldiğinde, besinlerle aldığınız koleterol ve yağı, diğer besin öğelerinin alım ve dengesini bozmadan kontrol altında tutmak için igerekli olan uygulamadır.

Şeker hastalığı (Diyabet) – Gebeliğe bağlı şeker hastalığı

Kan şekerinizi kontrol altında tutmak, ideal kilonuzu korumak ve şeker hastalığına bağlı oluşabilecek diğer rahatsızlıkları önlemek için kişiye özel planlanmış beslenme uygulamasıdır.

Gut hastalığı

Ünrik asit düzeyinizi ideal seviyede tutmak amacıyla planlanmış pürinden sınırlı beslenme uygulamasıdır.

İdrar yolu ve böbrek taşları

Taş oluşumu genellikle gereken önlemler alınmazsa tekrar edebilecek bir durumdur. Bunun önüne geçebilmek için gerekli olan, sizde bulunan taşın cinsine göre planlanmış bir beslenme uygulamasıdır.

Böbrek rahatsızlıkları

Böbreklerinizdeki harabiyetin düzeyine bağlı olarak, biyokimyasal sonuçlarınız doğrultusunda, size özel olarak planlanan beslenme uygulamasıdır.