El & Ayak Bakımları

20150505161202_63275

El & Ayak BakımlarıÖncelikle el ve ayaklar yaklaşık 35 dereceye ısıltılmış, içine organik sabun tozu eklenmiş bir suda yaklaşık 10 ilâ 15 dakika bekletilir ve cildin yumuşaması sağlanır.

Tırnak çevresi uzman maniküristimiz tarafından temizlendikten sonra tırnaklar, yapısına zarar vermeyecek şekilde törpülenir. Tırnağın yapısına uygun olarak tahta ya da çelik törpü tercihi yapılır. Uygun yapılmamış bir törpü işleminin tırnağın kırılmasını hızlandıracağını unutmamak gerekir.

Daha sonra eller ve ayaklar deniz tuzu ya da meyve ekstresi içeren uygun bir peeling ile iyice ovalanır; cilt, ölü deriden arındırılır. Peeling işlemi, cildin yeniden yapılanmasını destekler, kan dolaşımını hızlandırır, ölü deriyi temizlediği için de cildin ışıl ışıl parlamasını sağlar. 15 günde 1 defa el ve ayağın yanı sıra dirsek, kol ve bacaklara da uygulanacak peeling vücudunuzun çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Ayağın yapısı itibariyle halâ yumuşamamış ve peelinge rağmen ölü deriden arındırılmamış bölgelerine hassasiyetle topuk törpüsü ugulanır.
Peeling sonrasında el ayaklar cilt yapısına uygun bir nemlendirici ile ovalanarak nemlendirilir. Aksi halde cilt hızla kurur, bu da cildin nemsiz ve kırışık görünmesine sebep olur.

Sıcak havalarda vücudun artan su ihtiyacı ile birlikte ödem sorunu da boy göstermektedir. El ve ayaklarda oluşan su toplanması sorunu, komple bir el ve ayak bakımından sonra el ve ayağa yapılan masaj ile minimize edilebilmektedir. Bu sebeple, El ve ayağa yapılan komple bakım sonrasında uygulanacak masaj, el ve ayaklardaki kan dolaşımını hızlandıracak, ödemin azalmasına ve ellerin ve ayakların daha sağlıklı bir görünüme kavulmasına yardımcı olacaktır.

Tüm el ve ayak bakımı işlemi akabinde uygulanacak sıcak parafin cildinizin bebek gibi yumuşacık olmasını sağlayacaktır. 20 dakika sürecek parafin işlemi sayesinde, cildiniz kaybettiği nemi tekrar kazanır, parafinin içeriğindeki E vitamini ile beslenip canlanır.

El ve ayağa istediği her türlü bakım sağlandıktan sonra işin en keyifli kısmı oje seçimi başlar.

Arzuya göre özel tırnak süsleri, stickerlar, parlak taşlar ile tırnakları; geçici simli dövmeler ile el ve ayakları ışıl ışıl rengarenk süslemek, müşterimizin giyeceği kıyafet ve kullanacağı aksesuarlarla kombine etmek asistan maniküristlerimiz için zevktir.