Göz Çevresi Bakımları

Goz-Cevresi-Bakimi-640x325

Göz Çevresi BakımlarıGöz çevresi morlukları genetik faktörlü de olabilir, uykusuzluk, stres, yetersiz su tüketiminden de kaynaklı olabilir. Klinik uygulamaları (dolgu, botoks) her zaman tercih etmeyebiliriz. Daha doğal ve sağlıklı bir görüntü elde etmek ve bunun hızlı sonuçlarını görmek isteriz. Derin kırışıklık, ince kırışıklık, göz altı morluğu ile ilgili çeşitli uygulamalar yapılmaktadır.

Yüzün en hassas bölgesi olan göz çevresine bakım uygularken oldukça dikkatli davranmak gereklidir. Göz çevresi için uygulanabilecek doğal bakım maskelerini evde basit malzemeler kullanarak basit bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Göz çevresine yapılan yanlış bakım nedeniyle göz çevresi zarar görebilmektedir. Kırışıklık oluşumu ve göz altı torbaları, bilinçsizce yapılan bakımın sonucu ortaya çıkabilir.

Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresi bakımı için kullanılacak ürünlerin tahriş etmeyecek ve alerjiye yol açmayacak nitelikte olması gereklidir. Göz çevresi sorunlarından sakınmak için düzenli uyku ve sağlıklı beslenmenin önemi büyüktür. Göz çevresi bakımı yanı sıra düzenli beslenme ve kaliteli uyku ile göz çevresi sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Göz çevresi sigara kullanımı, alkol, yaş ilerlemesi ve stres gibi faktörler nedeniyle zaman içinde kırışmaktadır. Kollajen eksikliği ile birlikte göz çevresindeki kırışıklıklar daha belirgin ve kalıcı bir hal alır. Göz çevresindeki derinin tahrip olması durumunda eski haline dönmesi daha zor olacaktır bu nedenle cilt bakımı yaparken göz çevresine daha hassas yaklaşmalı ve bakımına özen göstermek gereklidir.

Göz altı morlukları ve çizgilerinin değişimini nasıl sağlıyoruz?

Yaptığımız uygulamalar, anti-pigmentasyon ve göz çevresi hassas bağlayıcı dokuları onarma sağlar. Anti-enflamatuar etkisi damar genişlemesini azaltıp, kılcal damarlarda dolaşım düzenlenmesini sağlar. Nano teknolojiyle üretilmiş ürünlerle hem tedavi hem ev uygulamaları 2 ay sonrasında göz altı halkalarında ve çizgilerinde gözle görülür bir şekilde sonuç alınır.

oncesi-sonrasi