Cilt Bakımları

skin-care-1

Cilt BakımlarıDoğal yaşlanma süreci içinde bedenimiz pek çok evrim geçirmektedir. Zamanla hormonal değişimler ve hücre yenilenmesinin yavaşlaması sonucu, kolajen ve elastin doku diriliğini yitirir. Böylece yüzümüzde, göz ve dudak çevremizde, aynada görmekten pek hoşlanmadığımız kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir.

Bu sürecin daha hızlı ve yavaş olmasında genetik yapımız en önemli rolü üstlenirken, maruz kaldığımız iç ve dış faktörler, neler yapıp yapmadığımız, neler yeyip içtiğimiz de çok büyük önem arz etmektedir. Bakımlı bir cilt ile bakımsız bir cilt arasındaki en büyük fark 35 – 40’lı yaşlardan itibaren bariz bir şekilde kendini göstermektedir. Genetik yapısı iyi olmasına rağmen iyi bakılmayan bir cilt olduğundan daha yıpranmış görünür. Ancak; tam tersi genetik yapısı güçlü olmayan bir cilt doğru ve düzenli bakım ile olduğundan çok daha genç ve sağlıklı görünecektir.

Bundan dolayı sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da cilt bakımı önemlidir. Aksi takdirde ultra viole ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler. Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. 20’li yaşlardan itibaren her bayanın temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır. Cilt bakımı mutlaka konusunda uzman kişiler tarafından, kişinin yaşı ve cilt yapısı göz önünde bulundurularak ve kesinlikle uygun ürünler kullanılarak yapılmalıdır.

Doğru seçilmeyen ürünler ve uzman olmayan ellerde bir sonuç vermeyeceği gibi mevcut durumu bozan etkilere de yol açabilir. Bundan dolayı merkezimizde cilt bakımı öncesinde kapsamlı bir cilt analizi yapılır ve cildin ihtiyaçları doğrultusunda cildin yağı,nemi, PH derecesi, hassasiyeti, elastikiyeti, kırışıklık ve elastikiyet durumu, varsa leke ve kılcal damar problemleri (koperoz), ile ilgili detaylı bilgi sahibi olunur ve tamamen kişiye özel bakım yapılır.

Bu arada kullanılan ürünlerin dünya çapında bilinen, sonuçları klinik deneylerle kanıtlanmış, onaylı ve doğal içerikli olmaları , yaşa ve cilt yapısına göre ürün yelpazesinin geniş olması çok önemlidir. Böylece kullanılacak süt, tonik, krem, maske, serum, ampul, peeling, aromatik yağlar ile;

  • Cildinize nem depo edilir.
  • Yağ dengelenmesi sağlanır.
  • Mimik çizgileri ve kırışıklıklar kontrol altına alınır.
  • Lifting etkisi ile sarkma ve deformasyon toparlanır.
  • Hücre yenilenmesi hızlandırılır.
  • Kolojen ve elastin dokusu yapılandırılır.
  • Cilt ölü hücrelerden arınır.
  • Anti-aging etki ile yaşlanma süreci yavaşlatılır.
  • Doğal içerikli kozmetik ürünler ve son teknoloji ürünü cihazların kullanımı ile gözle görülür sonuçlar alınmaktadır.
  • Temel cilt bakımı uygulamaları ile beraber yada dönüşümlü olarak bakım kişinin problemine göre oksijen terapi , yüz liftingi , dermabrazyon , anti-aging yüz masajı gibi uygulamalarla da desteklenebilir.