Arındırıcı Bakımlar

nemlendirici-b

Arındırıcı BakımlarCildimizde 2 ila 4 hafta arasında yeni deri tabakası oluşmaktadır. Üst tabakadaki ölü deri dökülüp yerini taze hücrelere bırakır. Böylece cildimiz hem yenilenmiş olur hem de canlanır. Bazen cilt tipi ve yaşına göre üst deri tabakasının dökülmesi için cildin yenilenmesi zor olabilir. Bu da bakımlı kadınların istemediği, cansız ve donuk görünümlü bir cilde sebep olur. Siyah noktalar ve sivilceler oluşabilir, kalıcı izlerin kalmasına sebep olabilir.

Cildi canlandıran ve destekleyen arındırıcı ürünler, bu yüzden oldukça önemlidir. Yüz arındıcı bakımı için küçük, yuvarlak yapılı ve ince arındırıcılara sahip ürünlerin kullanılması gereklidir. Çok ince kristal mikro yapılı malzemeler içeren mikrodermabrasyon ürünleri, daha kuvvetli ve etkili şekilde ölü dokuyu ciltten arındırır.

Cildin tipine göre yüzeyde bulunan ölü tabakanın kalınlığı değişkenlik gösterebilir. Ayrıca yaşlandıkça cildin yenilenmesi ve hücre döngüsü de yavaşlar. Hücreler cilt üzerinde dengesiz şekilde toplanmaya ve cilde kuru, kaba ve cansız bir görünüm vermey başlar. Bu aşamada ölü tabakayı ciltten ayrıştırmak, yenilenme döngüsünü hızlandırmak ve cildi canlandırmak çok önemlidir.

Yüzünüzün çok hassas olduğunu asla unutmayın. Bu yüzden cildinize karşı çok nazik olmanız gerekir. Cildinizin tipine göre ne sıklıkta, hangi yöntem kullanarak cildinize bakım yapmanız gerektiğini tespit ederek, cildinizin doğal ve bakımlı görünüme kavuşmasını sağlamaktayız.