Roller Therapy ve Radyoterapi

içerik

Roller Therapy ve RadyoterapiRoller Therapy, cildin yaşamsal süreç içerisinde maruz kaldığı olumsuz süreç ve sonuçları değiştirebilecek ameliyatsız en etkili tedavi yöntemiir. Bunu roller denilen özel bir alet ve ürünlerle birlikte 2 mekanizmayı biraraya getirerek sağlar. Yapılan uygulama cilt tarafından yara gibi algılanır ve vücudumuzdaki doğal olarak bulunan büyüme faktörleri harekete geçer.

Büyüme faktörleri, yeni hücre oluşumunu tetikleme, kollajen, hyalürenik asit, elastin vibriller gibi cildin yapı taşlarını harekete geçirerek cildin yaşlanma ve deformasyonunu ortadan kaldıran yeni ve teknolojik bir yaklaşımdır. Açılan kanallardan topikal olarak uygulanan yeni formüllerinde büyüme faktörlü ürünler sayesinde sürecin hızlanması ve daha etkin sonuçlar alınması sağlanır. Roller tedavileri, anti-aging ve genel cilt yapısının iyileştirilmesinde, akne ve yanık skarlarında, strea (çatlak) uygulamasında, koyu cilt lekelerinde, göz altı morluklarında, selülit ve incelmek için ve saç kaybı gibi durumlarda kullanılabilmektedir.

Radyoterapi ise hastalığın tedavi edilmesi için rayasyonun, genellikle x ışınlarının kullanılmasını kapsayan bir tedavi türüdür. Kanser hücrelerinin DNA’larına zarar vererek onları yok eden radyoterapide normal hücreleri de radyasyondan etkilenmelerine rağmen kanser hücrelerine nazaran kendilerini daha çabuk onarabilmektedir. Radyoterapi genellikle birkaç gün veya birkaç hafta devam eden bir tedavi yöntemi olarak uygulanır. Tedavi programında genellikle birkaç gün sağlıklı hücrelerin kendilerini onarmasına yardımcı olmak amacıyla dinlendirilir.